Tėvų švietimas

 
 

 

 

GERBIAMIEJI TĖVELIAI,

KVIEČIAME DALYVAUTI  STEP PROGRAMOJE

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija nuo kovo 6 d. antradieniais 18.00 val.  tėvelius, kurie augina 6-12 metų vaikus, kviečia dalyvauti STEP tėvų grupėse, kurias ves kvalifikuota šių mokymų vadovė Aurelija Zacharevičienė.

Šios vaiko auklėjimo įgūdžių tobulinimo grupės yra organizuojamos vadovaujantis pasaulyje populiaria tėvų ugdymo programa STEP (www.stepgrupes.lt).  STEP įvairaus amžiaus vaikų tėvams suteikia psichologinių žinių ir padeda atrasti efektyvių ir puoselėjančių bendravimo su vaiku būdų. Dalyvaudami 12-14 narių grupės veikloje tėvai dalinasi savo patirtimi ir mokosi vieni iš kitų, skaito STEP Tėvų knygą ir taip ieško naujų idėjų, kaip spręsti jiems aktualias problemas.

Ši tėvų grupė kartą per savaitę susitiks 9 kartus (kiekvieno susitikimo trukmė – 90-120 min.) ir kiekvieną susitikimą aptars, diskutuos, dalinsis įspūdžiais ir asmenine patirtimi apie tai, kaip:

  • ugdyti laimingą, sveiką, pasitikintį savimi, linkusį bendradarbiauti ir atsakingą vaiką;
  • spręsti problemas naudojant efektyvius, bendradarbiauti skatinančius metodus (t.y.: atspindintį klausymą, „Aš kalbą“, leidimą rinktis, ieškant alternatyvų ir t.t.);
  • mokyti vaikus tinkamai reikšti neigiamas emocijas – atsisakyti nenaudingo moralizavimo, bendradarbiauti su vaiku aptariant logines jo elgesio pasekmes;
  • disciplinuojant vaikus atsisakyti bausmių, leidžiant vaikui pasirinkti ir patirti natūralias jo elgesio pasekmes.

Mokymai ir metodinė medžiaga tėvams yra nemokami.

Registruokitės, užrašydami savo vardą, pavardę, telefono numerį ir vaiko amžių, iki 2018 kovo 2 d.  adresu: aurelija.zachareviciene@gmail.com (nurodant-registracija į STEP grupę) arba telefonu: 868044555 (po 17 val.). Vietų skaičius ribotas.

BANDYTI VISUOMET VERTA! O AR YRA KAS PASAULYJE NUOSTABESNIO NEI MYLIMO VAIKO APKABINIMAS IR NUOŠIRDI ŠYPSENA…

**********************************************************************************************************************

Patarimai kaip pažaboti internetines patyčias:

„Vaikų linijos“ – pagalbos linijos vaikams internete vadovas pataria kaip elgtis internete norint pažaboti patyčias – https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=iDdBoEZCKO0

Saugesnio interneto dienos proga ekspertai tėveliai dalinasi patirtimi, kaip apsaugoti vaikus internete. Tėvai ekspertai: mokyklos įkūrėja Austėja Landsbergienė, psichologas Robertas Povilaitis ir psichiatras Linas Slušnys pataria, ką daryti tėvams, kad apsaugotų nuo internetinių grėsmių:https://www.youtube.com/watch?v=EZYiI7jiGG4&feature=youtu.be

 

***********************************************************************************************************************
 
************************************************************************************************************************
 
MOKYMAI TĖVAMS APIE VAIKŲ SVEIKĄ GYVENSENĄ

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamose paskaitose apie vaikų sveiką gyvenimo būdą. Paskaitas skaito gydytoja-dietologė, Lietuvos antsvorio ir nutukimo prevencijos asociacijos prezidentė, Lietuvos dietologų draugijos prezidentė dr. Rūta Petereit ir Vaikų ir paauglių sveikatos ugdymo specialistas, socialinių inovacijų vaikams konkurso „Talentas keisti 2015″ nugalėtojas Artiomas Šabajevas.

Paskaitos numatomos mūsų progimnazijos patalpose. Kabineto numerį patikslinsime artėjant paskaitos datai.

2017 m. lapkričio 20 d. (pirmadienis) 19.00-20.30 val. „Visavertės vaikų mitybos principai“

2017 m. lapkričio 30 d. (ketvirtadienis) 19.00-20.30 val. „Valgymo sutrikimai – priežastys, profilaktika, gydymas’

2017 d. gruodžio 7 d. (ketvirtadienis) 19.00-20.30 val. „Virškinamojo trakto negalavimai – būdai jų išvengti, gydymas“

Prašytume, norinčius dalyvauti paskaitose registruotis per elektroninį dienyną arba elektroniniu paštu (simona.rudzioniene@kristoforoprogimnazija.vilnius.lm.lt), parašant laišką direktorės pavaduotojai ugdymui Simonai Rudžionienei ir nurodant savo vardą, pavardę, paskaitas, kuriose dalyvausite. Taip pat registracija galima telefonu 275 17 20.

**********************************************************************************************************************

GERBIAMI TĖVELIAI, KVIEČIAME DALYVAUTI SEMINARUOSE „POKALBIAI SU VAIKAIS APIE LYTIŠKUMĄ?“

 Dažnai vaikai mus tiesiog užklumpa su „nepatogiais“ klausimais apie lytiškumą. Dažnai mespasimetame ir nežinome kaip tokiose situacijose elgtis, ką, kiek ir kaip sakyti. O gal nerandame žodžių, kaip intymiomis temomis kalbėtis su savo paaugliu? Viskas tvarkoje, jūs toks nesate vienas, o šis seminaras yra kaip tik jums.

Seminaro metu bus gilinamasi į priežastis, kodėl nejauku kalbėti šia tema, nagrinėjama, kokiestereotipai ir baimės mus veikia, aptarsime kaip išvengti bendravimo klaidų ir kurti tokius tarpusaviosantykius, kad vaikai drįstu su mumis kalbėtis intymiomis temomis bei klaustų, tartųsi, ieškodamiinformacijos ar priimdami svarbius gyvenimo sprendimus. Dalyviai susipažins su svarbiausiomissąvokomis, sužinos, kas kokiu raidos tarpsniu vaikui yra būdinga, kokiomis lytiškumo temomis ir kaiptuo metu kalbėtis bei praktiškai išbandys kaip elgtis nepatogiose situacijose.

Žinios ir patirtis, įgytos seminare, suteiks daugiau pasitikėjimo savimi kalbėti su vaikais apie lytiškumą,išmoksite laisviau, be įtampos bendrauti jautriais klausimais ir kurti saugumo jausmąperduodant žinią, kad „esu atviras dialogui“ visomis temomis.

 Seminaras „Mama, tėti, iš kur aš atsiradau: kaip kalbėti su vaikais apie lytiškumą?“ skirtas tėveliams, auginantiems vaikus iki 9 metų, vyks  spalio3 d. nuo 18.00 iki 21.00val.Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos 2 kabinete.

Seminaras Kaip su paaugliu kalbėti apie lytiškumą?“ skirtas tėveliams auginantiems 10-mečius ir vyresnius vyks spalio 10 d. nuo 18. 00 iki 21. 00 val. Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos 2 kabinete.

Dalyvavimas NEMOKAMAS. Vietų skaičius ribotas.

Registruokitės el. paštu kristina.girstaute@gmail.com, telefonu 86 0470262

 

 

 

 

Comments are closed.