Pirmūnų išvyka į Trakus

Birželio 5 dieną progimnazijos pirmūnai buvo apdovanoti kelione po Viduramžių Trakus, galimybe pasivaikščioti Vytauto Didžiojo ir kunigaikštienės Onos gyventoj erdvėj. 

Mokiniai aplankė Trakų turgaus aikštę, Trakų Bažnyčioje apžiūrėjo Mergelės Marijos paveikslą, kurį Vytautui Krikšto proga dovanojo Bizantijos imperatorius Emanuelis II Paleologas (1391—1425 m.), aplankė Trakų Pusiasalio pilį, kurią pradėjo statyti Vytauto senelis Gediminas, kur dažnai lankėsi Vytauto tėvas Kęstutis ir pats Vytautas. Pasivaikščioję Trakų pilies teritorijoje ir įsivaizdavę kasdienį gyvenimą Trakų pilyje, mokiniai sužinojo kur gyveno kunigaikščiai ir kokie buvo jų galimi pokalbiai kaip ir kokius Vytauto sapnus aiškino Ona, kaip sekėsi Onai žaisti šachmatais su Vytautu, ką valgė Didieji kunigaikščiai, kaip Kunigaikštienė Ona gydė dukrą Sofiją, kokias dovanas Ona gaudavo iš Ordino magistro, kokios abejonės buvo aplankiusios Sofiją prieš vedybas su Maskvos kunigaikščio sūnumi Vasilijumi.

Buvo aplankytos ir  Angelų kalvos.

Iki kitų metų!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą