Vaikų vasaros poilsio stovykla „Arčiau šaknų“

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje birželio 4–8 dienomis  stovyklavo 31 pirmokas. Vilniaus miesto savivaldybės finansuotoje stovykloje „Arčiau šaknų“ vaikai per įvairias edukacines veiklas, pramoginius, žaidybinius užsiėmimus, vaizdo medžiagos peržiūrą ir aptarimą gilinosi į Lietuvos istoriją, tyrinėjo mūsų protėvių kasdieninę veiklą, išbandė įvairius darbus ir linksmybes.

Stovykloje užsiėmimus vedė 12 šaunių mūsų progimnazijos darbuotojų. Stovyklos taisyklių kūrimas, komandų sudarymas, prisistatymai, kūrybinės užduotys – viskas buvo puikiai suplanuota, todėl vaikams neteko nuobodžiauti nei minutės. Netgi kelionės į vietas, kuriose vyko edukacijos, nebuvo tik kelionės iš taško A į tašką B. Mūsų mokytojai – puikūs gidai, todėl pakeliui į Vilniaus etninės kultūros centrą ar Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų buvo aptarta ne viena istorija apie Vilniaus senamiestį ir jį puošiančias skulptūras.

Kasdien vaikai iš stovyklos grįždavo pilni įspūdžių ir savo gaminių. Per vieną savaitę jie išbandė vilnos vėlimą, žvakių liejimą, kūrė savo pačių sugalvotus medalius, sapnų gaudykles. Taip pat vaidino lietuvių liaudies pasakas, dūko rateliuose, piešė Lietuvos simbolius.

Stovyklą užbaigė šventiniai ledai ir diplomai kiekvienam stovyklautojui: už energingumą, už išradingumą, už pagalbą draugui… Visi buvo paskatinti, nei vienas nepamirštas. Kalbinant vaikus, jie vienas per kitą bandė pasakyti tai, kas jiems labiausiai patiko: ir ta veikla, ir ana… Smagiausia, kad atsirado sakančių, jog stovykloje susirado gerų draugų, susipažino su pačiais geriausiai mokytojais. Stovyklą apibendrino vieno rimto pirmoko pareiškimas: „Dabar net atostogų nebenoriu, noriu, kad stovykla tęstųsi…“

Pažadame, vaikai, kitąmet ji tikrai tęsis.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą